Czego szukasz?

Inne

Poznań Motor Show 2024. Kiedy, co będzie można zobaczyć, atrakcje, bilety. Wszystko, co powinniście wiedzieć

Poznań Motor Show 2024 zbliża się wielkimi krokami. Co czeka na zwiedzających w tym roku, kogo będzie można spotkać i ile kosztują bilety? To i wiele więcej o najważniejszych targach motoryzacyjnych w Polsce znajdziecie poniżej.

poznań motor show 2024
Fot. Poznań Motor Show

Kiedy i gdzie odbędą się targi?

Poznań Motor Show 2024 odbędzie się po raz kolejny pod hasłem „Motoryzacja w najlepszym wydaniu”. Tym razem impreza będzie miała miejsce w dniach 4-7 kwietnia. Targi kolejny raz będą więc trwały cztery dni, co jest znakomitą informacją dla fanów motoryzacji. Każdego dnia targi będą otwarte od 10:00 do 18:00 – podobnie, jak w ubiegłych latach.

Miejscem imprezy tradycyjnie będą pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich, które mieszczą się nieopodal dworca Poznań Główny w stolicy Wielkopolski. Dojeżdżając pociągiem do Poznania nie musicie więc kombinować, bowiem dojście na miejsce zajmuje kilka minut spacerem. Na teren targów można wchodzić wejściem wschodnim od strony mostu dworcowego, ale także wejściem północnym od strony ul. Bukowskiej oraz wejściem zachodnim od strony ul. Śniadeckich.

Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w kilku pawilonach. W pawilonie 5 znajdzie się salon samochodowy, w pawilonie 6 salon luxury i super cars, w pawilonie 5A salon detailingu, a w pawilonie 3 i 3A salon motocyklowy. To jednak nie wszystkie atrakcje – wraz z Poznań Motor Show na MTP odbywać się będą także inne wydarzenia, które opisujemy poniżej.

Na terenie targów znajdują się także nowy podziemny parking dla samochodów, na który wjeżdża się tuż za głównym budynkiem targowym widocznym od strony mostu dworcowego. Każda godzina parkowania kosztuje 8 zł. Jeśli liczycie na darmowy parking, możecie poszukać miejsc w ulicach prowadzących do głównych ulic – Głogowskiej i Hetmańskiej. Możecie też skorzystać z parkingu CH Avenida znajdującego się obok dworca kolejowego. Dwie godziny są tam dostępne za darmo, za trzecią trzeba zapłacić 4 złote, za czwartą 7 złotych, a za każdą kolejną 8 zł.

Poznań Motor Show 2024. Jakie samochody będzie można zobaczyć?

Po raz kolejny targami niespecjalnie zainteresowały się polskie centrale producentów samochodów. Podobnie, jak w ubiegłym roku, oficjalnie wystawi się na nich SsangYong. W tym roku dołączy do nich także Tesla oraz BAIC Group. To oczywiście nie znaczy jednak, że na targach nie pojawią się modele innych marek. Wystawią je lokalni dealerzy, którzy przywiozą swoje najlepsze samochody. Udział w targach potwierdzili m.in. Mercedes-Benz MB Motors czy Grupa Bemo. Dzięki temu na imprezie pojawią się samochody marek takich jak: Kia, Hyundai, Dodge, RAM, Renault, Toyota, Tesla i wiele innych.

Wydarzeniem targów mają być samochody Tesli. Marka ta jest najbardziej rozpoznawalnym producentem samochodów elektrycznych na świecie i po raz pierwszy pojawi się w Poznaniu. W informacji prasowej nie ma mowy o żadnym dealerze, a więc samochody przywiezie po prostu polski importer. Na Poznań Motor Show Tesla zaprezentuje cztery modele ze swojej gamy pojazdów – S, 3, X, Y.

W kontekście premier, dużym wydarzeniem ma być prezentacja Torresa EVX. Spalinowy Torres został premierowo zaprezentowany rok temu na targach, a teraz przyszła kolej na jego elektrycznego odpowiednika. Elektryczny Torres to przestronny SUV o długości 4,7m. Za sprawą akumulatora LFP o pojemności 73,4kWh zapewnia zasięg wynoszący do 462km (wg normy WLTP). Co istotne, producent udziela 10-letniej gwarancji z limitem do 1 miliona kilometrów.

Swoją premierę na targach będzie miał także Hyundai Ioniq 5 N, którego wystawi firma Karlik. To zapowiedź zelektryfikowanej przyszłości marki N. Przyspieszenie 3,4 s do pierwszej setki zapewnia układ napędowy o mocy maksymalnej 650 KM w trybie N Grin Boost. To zasługa dwustopniowego falownika o zwiększonej efektywności energetycznej, który zapewnia większą moc wyjściową z nowego akumulatora o pojemności 84 kWh zbudowanego w standardzie 800 V.

Jakie inne marki samochodów na Poznań Motor Show 2024?

Dużą popularnością z pewnością będą cieszyły się także chińskie samochody, które ostatnio są gorącym tematem w całej Unii Europejskiej. W Poznaniu przede wszystkim pojawi się BAIC, który zaprezentuje szerszej publiczności swoje SUV-y. To Beijing 3, Beijing 5 oraz Beijing 7. Na targach pojawi się także inna chińska marka – MG. Dzięki Grupie Bemo będzie można przyjrzeć się trzem modelom – MG ZS, MG HS oraz elektrycznemu MG4.

MB Motors po raz kolejni zapewni możliwość obejrzenia na żywo najnowszych modeli Mercedesa. W Poznaniu premierowo zaprezentowane zostaną dwa nowe modele – CLE Cabriolet oraz poliftingowa Klasa V Marco Polo. Poza nimi zaprezentowane zostaną także inne Mercedesy – EQS, EQE, EQA, Klasa E czy AMG GT. Dzięki dealerowi Mazda Bednarscy podczas targów będzie można zobaczyć także Mazdę CX-60 w wersji plug-in hybrid.

Organizator nie podaje póki co szczegółów, ale jak co roku prawdopodobnie możecie także liczyć na sporą liczbę supersamochodów i samochodów luksusowych. Jeśli chodzi o potwierdzone marki, których nie spotkacie na co dzień, to na PMS 2024 będzie można spotkać pojazdy marek Dodge i Ram.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Toyota Corolla XII (E210). Silniki, wady, zalety, opinie. Sprawdzamy rynkowy bestseller, wskazując na co uważać

Co jeszcze? Jakich influencerów będzie można spotkać?

Targi motoryzacyjne w Poznaniu kojarzą się z możliwością spotkania znanych osób z tej branży i nie inaczej będzie tym razem, choć na razie znamy niewiele szczegółów. Wśród potwierdzonych influencerów znaleźli się Kuba Przygoński, Kajetan Kajetanowicz, Miko Marczyk, Karolina Pilarczyk czy Sebastian „Kickster” Kraszewski.

Poza tym, w Poznaniu po raz kolejny pojawi się TVN Turbo, które jest strategicznym partnerem imprezy. Poza wieloma atrakcjami przygotowanymi przez stację, będzie się można spotkać m.in. z Adamem Kornackim, Adamem Klimkiem, Dawidem Andresem, Przemkiem Szafrańskim czy Grzegorzem Dudą.

Po raz kolejny odbędą się także pokazy Stunt Wars Poland. W tym roku swoje umiejętności po raz kolejny zaprezentują wyjątkowi kaskaderzy, którzy z pewnością zachwycą publikę swoimi umiejętnościami. Pokazy odbędą się we wszystkie dni targów w godzinach 11:00, 13:30 oraz 16:00.

Wydarzenia organizowane przy okazji Poznań Motor Show

Przy okazji targów po raz kolejny odbędzie się Kongres MOVE. To wydarzenie skierowany dla profesjonalistów branży motoryzacyjnej, energetycznej i paliwowej. Zostanie on poświęcony przyszłości rynku motoryzacyjnego, zeroemisyjności i innowacyjnemu transportowi. W tym roku głównym tematem eventu będzie zakaz rejestracji nowych samochodów spalinowych oraz nowa strategia inwestycyjna Polski i Europy.

Tradycyjnie obok Poznań Motor Show odbędą się także Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Poza tym swoje stanowiska wystawią oczywiście producenci sprzętu elektronicznego, części samochodowych czy płynów eksploatacyjnych. Nie zabraknie również food trucków i kawiarni.

poznań motor show 2024

Grafika: Poznań Motor Show

Ile kosztują bilety na Poznań Motor Show 2024?

Ile kosztują bilety na Poznań Motor Show 2024? Ich cena standardowo różni się w zależności od dnia. W piątek i niedzielę za bilety na Poznań Motor Show 2024 trzeba będzie zapłacić 50 złotych, a w sobotę 55 złotych. To o dziesięć złotych więcej niż w 2023 roku. Czwartek to tzw. media day, w którym cena biletu wynosi aż 180 złotych. Wiąże się to z ułatwieniem pracy mediom oraz możliwością zakupu przez osoby, które chcą w nieco bardziej spokojnej atmosferze zwiedzić targi. Powyższe ceny obowiązują do 3. kwietnia, a następnie wzrosną do odpowiednio 55, 60 i 200 złotych.

Miłą odmianą jest za to bilet dla dziecka – w tym roku za darmo wchodzą bowiem dzieci do lat 6 włącznie, które musza jednak odebrać darmowy bilet przy wejściu na targi. Zniżkę mają także duże rodziny, dla których bilety na trzy standardowe dni (piątek-niedziela) z Kartą Dużej Rodziny kosztuje jedynie 25 zł (piątek, niedziela) albo 30 zł (sobota). Sprzedaż biletów prowadzi serwis tobilet.pl. Ze zniżki mogą skorzystać jeszcze grupy powyżej 20 osób, ale w tym przypadku organizator prosi o kontakt właśnie ze sprzedawcą biletów – ToBilet. Zniżki wynoszą 10% (grupa 20-50 osób) albo 15% (51-100 osób) na pojedynczym bilecie.

5/5 (Liczba głosów: 3)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *