Czego szukasz?

Nowe

Toyota RAV4 2024. Wersje wyposażenia, silniki, ceny. Wszystko, co powinniście wiedzieć

Co oferuje i ile kosztuje Toyota RAV4 w Polsce w 2024 roku? Przyjrzeliśmy się ofercie bestsellerowego modelu, w której można się pogubić. Dlatego przygotowaliśmy wszystkie najważniejsze informacje o modelu w skondensowanej formie. Poniżej opisujemy silniki, wersje wyposażenia, opcje dodatkowe oraz ceny RAV4.

toyota rav4
Fot. Toyota

Co oferuje i ile kosztuje Toyota RAV4 w 2024 roku w Polsce? Samochód jest nieustannie w czołowej dziesiątce sprzedaży nowych modeli w Polsce, a jego popularność nie maleje. Przypomnijmy, że RAV4 ma 4 600 mm długości, 1 855 mm szerokości, 1 685 mm wysokości oraz 2 690 mm rozstawu osi. Pojemność bagażnika do wysokości rolety wynosi standardowo 580 litrów, a pojemność zbiornika paliwa we wszystkich wersjach wynosi 55 litrów.

W tym newsie znajdziecie informacje na temat Toyoty RAV4 w wersji hybrydowej (HEV). Samochód jest dostępny także w hybrydowej plug-in (PHEV). Stworzyliśmy dwa newsy ze względu na znaczące różnice w wersjach wyposażenia. Jeśli interesuje was RAV4 hybryda plug-in, przejdźcie do naszego osobnego newsa: Toyota RAV4 PHEV 2024. Wersje wyposażenia, hybryda plug-in, ceny. Wszystko, co powinniście wiedzieć. Na chwilę obecną polski importer Toyoty nie sprzedaje samochodu w wersji wyłącznie benzynowej, choć taka możliwość istniała jeszcze w 2023 roku. 

Toyota RAV4 2024 – wersje wyposażenia

Toyotę RAV4 w Polsce można skonfigurować w pięciu wersjach wyposażenia – Comfort, Selection, Executive, Adventure i GR Sport. Warto jednak wskazać, że wersje Adventure i GR Sport na chwilę obecną zostały wyprzedane. Z oferty już nieco wcześniej wycofaną bazową wersję Active.

Wersja Comfort zawiera 8-calowy dotykowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego, system rozpoznawania znaków drogowych czy inteligentny tempomat adaptacyjny. Już w bazie znajdziemy także światła do jazdy dziennej w technologii LED, manualną klimatyzację oraz system wczesnego reagowania z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów. Już w standardzie znajdziecie też automatyczną klimatyzację. Do tego dochodzą relingi dachowe (bazowo w kolorze fortepianowej czerni), których w ogóle nie ma w Active. Warte uwagi są także już cyfrowe wskaźniki – na 7-calowym kolorowym wyświetlaczu. W tej wersji nowa RAV4 z każdym silnikiem standardowo wyposażona jest w 17-calowe aluminiowe felgi.

Wersja Selection to już bardzo mocny skok w górę. Standardem w niej są już 19-calowe felgi aluminiowe, tak jak system bezkluczykowego dostępu do samochodu czy światła główne w technologii LED. Od tej wersji w Toyocie RAV4 pojawia się też skórzana tapicerka, choć jest oczywiście wykonana ze skóry syntetycznej.

Co w najbogatszych wersjach wyposażenia?

Tylko nieco droższa jest wersja Executive, w której znajdziecie lusterko wsteczne z kolorowym wyświetlaczem cyfrowym czy system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu, których nie ma w Selection. Pozostałe różnice są niewielkie poza designem wnętrza – w Selection mamy do czynienia z ciemną podsufitkę, a w Executive jasną.

Najdroższa standardowa wersja wyposażenia to Adventure. Zawiera ona specjalne 19-calowe felgi aluminiowe w kolorze czarnym matowym, czarną tapicerkę z pomarańczowymi przeszyciami czy system kamer 360 stopni. W Toyocie RAV4 dopiero w tej wersji jako standard pojawia się system monitorowania martwego pola.

Toyota w Polsce sprzedaje także specjalną wersję RAV4 – GR Sport. Czym się wyróżnia? Znaki rozpoznawcze to dach w kolorze fortepianowej czerni, przedni grill w tym samym kolorze oraz tylny dyfuzor GR Sport. Są też oczywiście specjalne emblematy czy inne elementy stylistyczne, a także 19-calowe felgi w specjalnym wzorze GR Sport.

toyota rav4

Fot. Toyota

RAV4 HEV – silniki

Toyota RAV4 w wersji hybrydowej (HEV) jest w Polsce dostępna w dwóch konfiguracjach. To wersje z napędem na przednie koła (FWD) oraz z inteligentnym napędem na wszystkie koła (AWD-i). W tym pierwszym przypadku moc maksymalna samochodu wynosi 218 KM, a w drugim 222 KM.

Obie wersje bazują na 2.5-litrowej jednostce benzynowej o mocy maksymalnej 178 KM i 221 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zarówno wersja FWD, jak i AWD-i są dostępne wyłącznie z bezstopniową automatyczną skrzynią biegów e-CVT.

Ile wynosi spalanie hybrydowej Toyoty RAV4? Poniżej znajdziecie dane dla cyklu mieszanego w metodologii WLTP:

  • 2.5 Hybrid Dynamic Force 218 KM FWD e-CVT – 5,6-5,8 l / 100 km;
  • 2.5 Hybrid Dynamic Force 222 KM AWD-i e-CVT – 5,6-5,9 l / 100 km.

Czy w Polsce można kupić wyłącznie benzynową Toyotę RAV4? Tak jak wskazaliśmy wyżej, w 2023 istniała taka możliwość (z silnikiem 2.0 Dual VVT-iE 173 KM), ale na chwilę obecną polski importer japońskiego producenta nie prowadzi takiej sprzedaży. Przypominamy również, że jeśli interesuje was RAV4 jako hybryda plug-in, zajrzyjcie do naszego osobnego newsa: Toyota RAV4 PHEV 2024. Wersje wyposażenia, hybryda plug-in, ceny. Wszystko, co powinniście wiedzieć. Stworzyliśmy osobne informacje dla większej czytelności z powodów różnic w wersjach wyposażenia.

toyota rav4

Fot. Toyota

Jakie opcje dodatkowe?

Toyota RAV4 jest dostępna w Polsce w ośmiu kolorach. To Pure White, Urban Khaki, Misty Silver, Royal Grey, Elite Blue, Attitude Black, Pearl White oraz Tokyo Red. Pure White jest lakierem bazowym dostępnym bez dopłaty, podczas gdy pozostałe lakiery kosztują 2 900 zł albo 4 400 zł (dwa ostatnie wskazane wyżej).

Jest też pięć konfiguracji dwukolorowych. Cztery z nich są sparowane z dachem w kolorze Attitude Black (Pearl White, Misty Silver, Royal Grey oraz Elite Blue), a jedna z dachem w kolorze Dynamic Grey – Urban Khaki. W zależności od wersji wyposażenia są one dostępne bez dopłaty albo jako opcja dodatkowa.

Klasyką w Toyocie są także pakiety doposażające. Dla wersji Comfort dostępny jest niezwykle popularny Pakiet Style. Poza „zapasówką” zawiera on 18-calowe felgi aluminiowe, stację do bezprzewodowego ładowania telefonów, przyciemniane tylne szyby, inteligentny kluczyk oraz elektrycznie unoszone drzwi bagażnika otwierane bezdotykowo.

Dla wersji Selection, Executive i Adventure stworzono Pakiet Skyview, który zawiera jedną funkcjonalność. To sterowany elektrycznie panoramiczny dach, który można otwierać i uchylać.

Bez wyjątku dla wszystkich wersji są dostępne liczne inne akcesoria. Wymieńmy tutaj dla przykładu stopnie boczne (3 200 zł), nakładki progowe (1 100 zł) czy pakiet chromowanych elementów (listwy boczne, listwa na pokrywie bagażnika i nakładki progowe) w cenie 2 200 zł.

toyota rav4 wnętrze

Fot. Toyota

Toyota RAV4 2024 – ceny w Polsce

Cennik Toyoty RAV4 w Polsce rozpoczyna się od promocyjnej ceny 175 200 zł. Warto jednak zwrócić uwagę, że Toyota Polska wyprzedaje właśnie samochody z roku modelowego 2024, ale produkowane w 2023 roku. Cała oferta jest więc objęta rabatami nawet do blisko 25 tysięcy złotych. Na chwilę obecną wersję wyposażenia Adventure i GR Sport zostały wyprzedane, podobnie jak Selection, ale tylko w wersji FWD. Być może wraz z nadejściem samochodów produkowanych w 2024 roku, do oferty powróci wyłącznie benzynowa wersja RAV4.

Poniżej znajdziecie wszystkie ceny hybrydowej RAV4:

  • 2.5 Hybrid Dynamic Force 218 KM FWD e-CVT – Comfort od 175 200 zł, Executive od 202 900 zł;
  • 2.5 Hybrid Dynamic Force 222 KM AWD-i e-CVT – Comfort od 174 400 zł, Selection od 204 800 zł, Executive od 211 300 zł.
Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *