Connect with us

Wpisz wyszukiwaną frazę:

Porady

Jak przewozić psa w samochodzie? Cztery sprawdzone sposoby

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, w rzeczywistości w wielu przypadkach staje się bezpośrednim członkiem rodziny. A często także entuzjastyczny towarzysz podróży. Powinieneś jednak wiedzieć, że niewłaściwym transportem narażasz nie tylko jego życie, ale także twoje! Dlatego mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak bezpiecznie przetransportować swojego czworonożnego zwierzaka.

jak bezpiecznie przewozić psa

Jak przewozić psa?

Swobodnie w bagażniku, na tylnych siedzeniach z głową przez okno, pasażerowie na kolanach, nawet na kolanach kierowcy – widziałem psa siedzącego w samochodzie praktycznie wszędzie (jeszcze nie widziałem go jeżdżącego, ale może to się wkrótce stanie). Jednak wszystkie te metody transportu są całkowicie błędne i bezpośrednio zagrażają życiu nie tylko twojego zwierzaka, ale także twojego.

Przede wszystkim miej świadomość, że pies swobodnie poruszający się po kabinie może odwrócić uwagę kierowcy od tego, co dzieje się na drodze i wokół samochodu. Mogłoby to łatwo doprowadzić do sytuacji kryzysowej. W takiej sytuacji sam pies będzie w znacznej niekorzystnej sytuacji – gdy Ty siedzisz wygodnie i bezpiecznie przypięty pasami w siedzisku (a jak nie jesteś przypięty, to szkoda!), pies jest całkowicie wolny. Nie może kompensować nieoczekiwanych zmian kierunku lub prędkości ruchu. Wystarczy nawet ostrzejsze hamowanie przy niskiej prędkości, a pies zacznie niekontrolowanie przemieszczać się po kabinie, co może się poważnie zranić. Prawdopodobnie możesz sobie wyobrazić, co zrobi z nim nagłe hamowanie awaryjne.

Jeszcze gorzej jest w razie wypadku, kiedy pies ważący kilka (pięć, dziesięć, ale nawet pięćdziesiąt) kilogramów staje się śmiercionośnym pociskiem (jak w przypadku niezabezpieczonego bagażu), od którego nie uratuje cię nawet rozdzielenie siedzeń . Innym problemem może być zachowanie w szoku zwierzęcia po wypadku, kiedy może ponownie cię zranić lub wbiec na drogę, jeszcze bardziej komplikując sytuację awaryjną w ruchu drogowym.

Cztery najważniejsze wskazówki – przewożenie psa

Jeśli więc chcesz zrobić przysługę nie tylko sobie, ale przede wszystkim swojemu psu, skorzystaj z poniższych wskazówek, aby bezpiecznie go przetransportować:

  • Jeśli chcesz jeździć w pomieszczeniu, umieść go na tylnych siedzeniach (w interesie przykryj specjalnym pokrowcem ochronnym lub przynajmniej kocem) i przymocuj specjalną uprzężą bezpośrednio do napinacza pasa. Normalna uprząż do chodzenia nie jest odpowiednia, ponieważ nie jest wystarczająco mocna.
  • Jeśli skrzynia jest używana w pomieszczeniu, należy ją przymocować pasem bezpieczeństwa lub innym mocnym odciągiem – elastyczne zaciski mogą nie wytrzymać podczas wypadku. Nie możesz też trzymać go w dłoniach w przypadku uderzenia i na pewno zostaniesz przez to zraniony.
  • Jeśli przewozisz psa luzem w bagażniku, zdecydowanie zalecamy zainstalowanie siatki/siatki, aby oddzielić bagażnik od reszty wnętrza.
  • Absolutnie najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie psa w zamkniętej klatce bezpiecznie przechowywanej w bagażniku (najlepiej przywiązać go do podłogi lub użyć siatki/siatki oddzielającej). Z pewnością złamie Ci to serce, ale zaufaj nam, to najbezpieczniejszy i najdelikatniejszy sposób transportu.

Dodatkowo motywować może to, że policja może na miejscu nałożyć wysoki mandat. Ale głównym argumentem jest bezpieczeństwo samego psa – jeśli naprawdę Ci na nim zależy, słuchaj naszych zaleceń. Może wyglądać na smutnego, gdy nie może wystawić głowy przez okno i cieszyć się szybkością z wystawionym językiem, ale z drugiej strony możesz też uratować mu życie. Gdyby miał choć trochę rozsądku, na pewno by ci podziękował. Huh!