Toyota bZ4X Touring to elektryczny SUV klasy średniej, który powstał jako bardziej praktyczna i przestronna odmiana bZ4X. Ma bardziej kombiakowe proporcje, relingi dachowe i wyraźnie terenowy charakter. Dane techniczne Toyoty bZ4X Touring prezentują się następująco. Długość wynosi 4830 mm, szerokość 1860 mm, wysokość 1675 mm, a rozstaw osi 2850 mm. Pojemność bagażnika Toyoty bZ4X Touring mierzona do linii okna wynosi 669 litrów. Pod podłogą znajduje się litowo-jonowy akumulator o pojemności 74,7 kWh brutto (71 kWh netto), złożony ze 104 ogniw o napięciu znamionowym 391V.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Toyota bZ4X 2026. Wersje, napędy, ceny. Co można kupić?
Toyota bZ4X Touring 2026 – napędy
Toyota bZ4X Touring jest dostępna z dwoma napędami elektrycznymi. Oba korzystają z tego samego akumulatora 74,7 kWh i ulepszonego zespołu napędowego eAxle, który według producenta zapewnia większą moc, mniejsze straty i większy zasięg.
Podstawą jest napęd 224 KM (165 kW) z jednym silnikiem elektrycznym na przedniej osi, generującym 269 Nm. W tej wersji samochód ma napęd na przednie koła. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 7,3 s, a prędkość maksymalna wynosi 160 km/h.
Znacznie ciekawsza jest druga propozycja, czyli napęd 380 KM z X-MODE. Moc maksymalna wynosi tu 380 KM (280 kW), a każda oś ma własny silnik elektryczny o mocy 167 kW i momencie obrotowym 269 Nm. To najmocniejsza Toyota w obecnej gamie: sprint do setki trwa zaledwie 4,5 s, a prędkość maksymalna to 180 km/h. Napęd 4×4 X-MODE został zainspirowany stałym napędem 4×4 znanym z Land Cruisera. Pozwala dopasować tryb jazdy do nawierzchni i współpracuje z terenowym tempomatem Grip Control.
Wersja 4×4 wygrywa również pod względem dopuszczalnej masy przyczepy holowanej. Może ciągnąć przyczepę z hamulcem o masie do 1500 kg (podczas holowania prędkość jest ograniczona do 105 km/h). Odmiana przednionapędowa uciągnie 750 kg, tyle samo co obie wersje w przypadku przyczepy bez hamulca.
Jeśli chodzi o ładowanie Toyoty bZ4X Touring, standardem jest możliwość ładowania prądem stałym z mocą do 150 kW. Uzupełnienie energii od 10 do 80% trwa wtedy około 28 minut, niezależnie od temperatury, dzięki funkcji wstępnego przygotowania akumulatora. W przypadku prądu przemiennego wiele zależy od wersji wyposażenia:
- ładowarka pokładowa 11 kW (Style, Tour de Pologne) – od 10 do 100% w ok. 7 h;
- ładowarka pokładowa 22 kW (Executive) – od 10 do 100% w ok. 3,5 h.

Fot. Toyota
Zasięg i zużycie energii
Ile wynosi zasięg Toyoty bZ4X Touring? Poniżej znajdziecie średnie dane według procedury WLTP. Pamiętajcie, że w praktyce na wynik wpływają m.in. temperatura, prędkość i obciążenie auta:
- napęd 224 KM 4×2 – 591 km, zużycie energii 14 kWh/100 km;
- napęd 380 KM 4×4 X-MODE – 479-528 km, zużycie energii 15,3-16,6 kWh/100 km.
Za oszczędność energii odpowiada też standardowa pompa ciepła we wszystkich wersjach. Do tego dochodzi tryb Eco, który wykrywa liczbę pasażerów i skupia ogrzewanie oraz chłodzenie tylko na zajętych miejscach. Toyota daje na akumulator trakcyjny 8 lat gwarancji z limitem 160 000 km. W ramach programu Battery Care, po corocznej kontroli kondycji baterii, gwarancję można przedłużać nawet do 10 lat lub 1 000 000 km.

Fot. Toyota
Toyota bZ4X Touring 2026 – wersje wyposażenia
Toyota bZ4X Touring jest dostępna w trzech wersjach wyposażenia: Style, Tour de Pologne i Executive. Dwie pierwsze można łączyć z obydwoma napędami, a topowa wersja Executive jest oferowana wyłącznie z napędem 380 KM 4×4 X-MODE.
Już podstawowa wersja Style jest bardzo dobrze wyposażona. Standardem jest dwustrefowa klimatyzacja automatyczna z technologią oczyszczania powietrza Nanoe-X, podgrzewane przednie fotele, podgrzewana kierownica oraz elektrycznie podgrzewana przednia szyba. Fotel kierowcy ma elektryczną regulację wysokości, położenia i podparcia lędźwiowego. Tapicerka łączy materiał ze skórą syntetyczną. Na liście są też bezkluczykowy dostęp do auta, elektrycznie unoszona klapa bagażnika z podwójną podłogą oraz łopatki do regulacji poziomu rekuperacji.
Z zewnątrz uwagę zwracają reflektory w technologii Matrix LED, tylne lampy LED, relingi dachowe i przyciemniane tylne szyby. Standardem są 18-calowe felgi aluminiowe z oponami 235/60 R18 i aerodynamicznymi nakładkami.
Pakiet multimedialny stanowi 14-calowy ekran dotykowy systemu Toyota Smart Connect+ z nawigacją Connected (z trybem offline i 4-letnim okresem próbnym transmisji danych). Bezprzewodowo działają Apple CarPlay i Android Auto. Kierowca ma przed sobą 7-calowy wyświetlacz wskaźników, a w konsoli centralnej znajdują się dwie ładowarki indukcyjne do smartfonów. Są też cztery porty USB-C (dwa z przodu i dwa z tyłu) oraz sześć głośników.
Bogata jest także lista systemów bezpieczeństwa. W ramach pakietu Toyota T-Mate standardem są m.in.:
- układ wczesnego reagowania (PCS) z wykrywaniem pieszych, rowerzystów i motocyklistów;
- inteligentny tempomat adaptacyjny (iACC);
- asystent utrzymania pasa ruchu (LTA) i rozpoznawanie znaków drogowych (RSA);
- monitor martwego pola (BSM) i ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu z automatycznym hamowaniem (RCTAB);
- system kamer 360 stopni i czujniki parkowania z przodu i z tyłu;
- asystent bezpiecznego wysiadania (SEA);
- kamera monitorująca kierowcę (DMC);
- układ awaryjnego zatrzymania pojazdu (EDSS) i system eCall.
W wersji 4×4 dochodzi do tego Multi-Terrain Monitor, czyli system czterech kamer pokazujących otoczenie auta z sześciu perspektyw.
Wersja Tour de Pologne to limitowana edycja przygotowana z okazji partnerstwa Toyoty z wyścigiem kolarskim. Technicznie odpowiada wersji Style, ale dodaje okulary Oakley z limitowanej edycji Toyota x Tour de Pologne (o wartości 825 zł), dedykowane emblematy na zewnątrz i we wnętrzu, welurowe dywaniki Tour de Pologne oraz zestaw kosmetyków Toyota Car Care.
Najbogatsza jest topowa wersja Executive. W stosunku do Style otrzymujemy m.in.:
- 20-calowe felgi aluminiowe z oponami 235/50 R20;
- tapicerkę ze skóry syntetycznej (czarną lub khaki);
- wentylowane przednie fotele i podgrzewane skrajne miejsca tylnej kanapy;
- ogrzewanie promiennikowe dla pasażerów pierwszego rzędu;
- elektryczną regulację fotela pasażera i pamięć ustawień fotela kierowcy;
- cyfrowe lusterko wsteczne;
- dach panoramiczny;
- system audio JBL z dziewięcioma głośnikami;
- asystenta zmiany pasa (LCA) i ostrzeganie o ruchu poprzecznym z przodu (FCTA);
- zaawansowanego asystenta parkowania Toyota Teammate Advanced Park;
- ładowarkę pokładową AC o mocy 22 kW.
Wyposażenie opcjonalne, dostępne kolory
Toyota podchodzi do wyposażenia inaczej niż wielu konkurentów. Zamiast długiej listy opcji fabrycznych, większość wyposażenia jest przypisana do wersji. Dotyczy to również kół i tapicerek. Style i Tour de Pologne mają 18-calowe felgi oraz czarną tapicerkę materiałowo-skórzaną, a Executive – 20-calowe felgi i tapicerkę ze skóry syntetycznej w kolorze czarnym lub khaki.
W standardzie, bez dopłaty, dostajemy też akcesoria o wartości 3 900 zł: welurowe dywaniki, aluminiowe nakładki progowe, wykładzinę bagażnika oraz trójfazowy kabel do ładowania AC o długości 7,5 m (Typ 2, 32A) z pokrowcem.
Elektryczny SUV jest dostępny w sześciu kolorach. Toyota bZ4X Touring – kolory lakieru i ceny:
- metalizowany Crystal Black – bez dopłaty;
- metalizowane Magnetic Grey, Brilliant Bronze i Ice Silver – 2 900 zł;
- perłowe Sapphire Blue Pearl i Crystal White Pearl – 4 400 zł.
Producent zaznacza, że dostępność koloru może zależeć od wersji wyposażenia.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Toyota RAV4 2026. Wersje wyposażenia, silniki, ceny. Hybryda i plug-in – wszystko, co powinniście wiedzieć
Pakiety i akcesoria w Toyocie bZ4X Touring
Dodatkowe pakiety i akcesoria obejmują kilka aspektów. Poniżej wybraliśmy najciekawsze z nich:
- Pakiet holowniczy (3 500 zł z montażem). Zawiera hak holowniczy wypinany pionowo i 13-pinową wiązkę elektryczną;
- Ładowarka Toyota HomeCharge 22 kW (4 200 zł). Trójfazowy wallbox z kablem o długości 5 m;
- Pakiet Protection (700 zł). Zawiera wykładzinę ochronną tylnych siedzeń i osłony przeciwbłotne;
- Zabezpieczenie antykradzieżowe Meta System lub Vodafone Pro (890 zł zamiast 2 490 zł). Systemy z dodatkowymi modułami blokad, obsługiwane pilotem;
- Zestaw kosmetyków Toyota Car Care (190 zł, standard w wersji Tour de Pologne);
- Pakiet bezpieczeństwa (59 zł). Zawiera apteczkę i kamizelkę odblaskową.
Ciekawie wygląda też oferta bagażników dachowych. Sam bagażnik dachowy kosztuje 1 800 zł, a boksy dachowe Toyoty od 3 300 zł (rozmiar M) przez 3 700 zł (L) i 4 200 zł (XL) do 5 200 zł (Alpine). Po aktywacji aplikacji MyToyota kupujący otrzymuje bon na oryginalne akcesoria Toyoty lub komplet kół zimowych – 1 000 zł w wersjach Style i Executive oraz 2 000 zł w wersji Tour de Pologne.

Fot. Toyota
Toyota bZ4X Touring 2026 – ceny w Polsce
Cennik Toyoty bZ4X Touring w Polsce obowiązuje od 15 października 2026 roku i dotyczy aut z roku modelowego i roku produkcji 2026. Toyota objęła model wyprzedażą rocznika z rabatem sięgającym 25 000 zł, ważną do wyczerpania zapasów. Bazowa bZ4X Touring Style z napędem 224 KM kosztuje promocyjnie 189 900 zł (cena katalogowa to 214 900 zł). Co ciekawe, limitowana wersja Tour de Pologne kosztuje dokładnie tyle samo co Style, choć oferuje dodatkowe gadżety i wyższy bon akcesoryjny. Poniżej znajdziecie wszystkie promocyjne ceny bZ4X Touring (w nawiasach ceny katalogowe):
- napęd elektryczny 224 KM 4×2 – Style 189 900 zł (214 900 zł), Tour de Pologne 189 900 zł (214 900 zł);
- napęd elektryczny 380 KM 4×4 X-MODE – Style 206 900 zł (231 900 zł), Tour de Pologne 206 900 zł (231 900 zł), Executive 231 900 zł (256 900 zł).
Toyota bZ4X Touring jest objęta 3-letnią gwarancją fabryczną z limitem 100 000 km oraz 8-letnią gwarancją na akumulator trakcyjny z limitem 160 000 km.
