Czego szukasz?

motopass.plmotopass.pl

Nowe

Elektryczne Bugatti pojawi się w kolejnej dekadzie. Najpierw hybryda

Ekskluzywny producent supersamochodów najpierw skupi się na modelu hybrydowym, który mógłby pojawić się w 2027 r. Następnie w przyszłym dziesięcioleciu spodziewany jest model czysto elektryczny.

elektryczne bugatti
Fot. Bugatti

Był pomysł, ale jednak nie

Mate Rimac, obecny szef Bugatti, ujawnił niedawno, że pierwotne plany zakładały, że następny model Bugatti będzie elektryczny, ale ostatecznie zdecydował się na silnik spalinowy. Choć będzie to hybryda, Rimacowi udało się przesunąć całkowitą elektryfikację marki o kilka lat. No, pewnie do nowej dekady.

W niedawnym wywiadzie dla brytyjskiego Autocar, Achim Anscheidt, dyrektor projektowy Bugatti, ujawnił, że głównym priorytetem jest teraz hybryda, która może podobno pojawić się już w 2027 r. „W tej chwili patrzymy na kolejny krok – hybrydy, wszystko inne jest zbyt odległe” – cytują go brytyjscy koledzy.

To jednak pewnie nieuniknione

W wywiadzie posunął się do sugestii, że patrzenie poza obecny model w kolejce byłoby nieodpowiedzialne wobec dotychczasowych klientów marki. O ile marka nie będzie rozwijać dwóch modeli jednocześnie, mało prawdopodobne wydaje się wprowadzenie czysto elektrycznego Bugatti przed końcem tej dekady, co Rimac zapowiadał jeszcze w zeszłym roku.

Zobacz także:  Nowe Maserati GranCabrio pojawi się w przyszłym roku. Będzie V6 i silnik elektryczny

Następnie, gdy koledzy z Autocar zapytali wprost, czy samochód elektryczny został przesunięty na następną dekadę, zastępca dyrektora ds. projektowania Frank Heyl odpowiedział po prostu, że zespół skupia się na hybrydzie w tej dekadzie. Zdradził jednak również, że gdy elektryczne Bugatti się pojawi, zapierać będzie ludziom dech w piersiach.

Tymczasem ciekawie będzie zobaczyć, jak faktycznie rozwinie się gama Bugatti. W rzeczywistości Rimac w przeszłości sugerował, że marka może zmienić swoją strategię, która obecnie skupia się na jednym modelu supersamochodu, który stanowi podstawę gamy. W przyszłości jednak portfolio może być bogatsze i bardziej wyraziste, oferując hybrydowe i czysto elektryczne układy napędowe.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Zobacz także

Eksploatacja

Ludzie zwykle interesują się chłodzeniem silnika dopiero wtedy, gdy na desce rozdzielczej zapala się czerwona lampka ostrzegawcza, której towarzyszy groźny sygnał dźwiękowy. Mimo to...

Używane

Peugeot 5008 był popularnym wyborem dla flot lub osób prywatnych, które chciały mieć przestronny, siedmiomiejscowy samochód z dawką polotu. O dziwo jednak okazało się,...

Nowe

W życiu modeli klasy A i klasy B niemieckiego producenta samochodów Mercedes-Benz przyszedł czas na drobną modernizację. Dyskretny wygląd dotyczył zarówno wyglądu zewnętrznego, jak...

Używane

Francuzi, podobnie jak Włosi po II wojnie światowej, byli ekspertami od małych samochodów, które mimo swoich skromnych rozmiarów były w stanie zaspokoić większość potrzeb...