Connect with us

Wpisz wyszukiwaną frazę:

News

Sportowe zacięcie, a niskie spalanie. Ta miejska hybryda może być hitem

Kompaktowy, zwinny i opłacalny. Ten miejski hatchback zyskał miano najlepszego w kategorii stosunku osiągów do ceny. Przyciąga uwagę dynamicznym designem, zaawansowaną technologią i wyjątkową ekonomicznością. Sprawdź, dlaczego ten kompaktowy samochód stał się faworytem kierowców i co sprawia, że bije konkurencję w swoim segmencie.

mitsubishi colt
Fot. Mitsubishi

Mitsubishi Colt VII generacji zwraca na siebie uwagę

Mitsubishi Colt to hatchback segmentu B. Auto jest bliźniaczo podobne do powszechnie lubianego Renault Clio V, aczkolwiek jest delikatnie węższe i unowocześnione. Ma 4050 mm długości, 1800 mm szerokości, a także 2583 mm rozstawu osi. Te wymiary czynią go niewielkim i zwinnym autem. Design został zaprojektowany tak, aby pojazd sprawiał wrażenie sportowego. Na ten styl składają się m.in. pochylona tylna szyba oraz dachowy spoiler.

Colt wbrew pozorom nie jest ciasny w środku. Wnętrze jest zaplanowane tak, by było jak najbardziej przestronne. Bagażnik ma natomiast pojemność 391 litrów. Ponadto w aucie znajdują się liczne schowki, które łącznie pomieszczą dodatkowe 26 litrów.

Samochód stara się nie odstawać od konkurencji pod względem technologii wspomagania kierowcy. Przy zakupie nowego Mitsubishi Colta można zaopatrzyć się w aż 17 systemów, które ułatwią jazdę i uczynią ją przyjemniejszą oraz bezpieczniejszą. Z całej listy dodatków wyróżnia się m.in. parkowanie autonomiczne, czujnik odstępu, czy liczne funkcje multimedialne.

mitsubishi colt

Fot. Mitsubishi

mitsubishi colt wnętrze

Fot. Mitsubishi

Hybrydowy Colt pozwala poczuć moc

Gama układów napędowych w Colcie ogranicza się do 3 wariantów. Najmocniejsza jednostka to 1.6 F Hybrid o łącznej mocy 143 KM i momencie obrotowym 205 Nm. Pojemność akumulatora trakcyjnego to 1,2 kWh, a napęd współpracuje z przekładnią automatyczną.

Jest to najlepszy wynik wśród hybryd w tym segmencie, zarówno jeśli chodzi o moc napędu, jak i pojemność akumulatora. Ta samoładująca hybryda pozwala samochodowi rozpędzić się do 100 km na godzinę w 9,3 sekundy, a prędkość maksymalna to 174 km/h. Natomiast średnie spalanie wg producenta wynosi 4,1 l/100 km.

Mitsubishi daje 5 lat gwarancji na ten napęd, a sam akumulator jest objęty aż 8-letnim okresem gwarancyjnym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Renault Clio 2024. Silniki, wersje, LPG, hybryda, ceny. Wszystko, co powinniście wiedzieć

Bardzo dobry stosunek osiągów do ceny

Łączna moc 143 koni mechanicznych to wyjątkowe osiągnięcie, z którym trudno rywalizować konkurencji Colta. Ponadto samochód prezentuje dobry stosunek ceny do osiągów, za co został wyróżniony w plebiscycie Carwow. Hybrydowa wersja Mitsubishi Colta jest dostępna w dwóch wersjach wyposażenia – Instyle, która kosztuje od 113 290 zł oraz First Edition, której ceny rozpoczynają się od 115 290 zł. Obie ceny to oferta promocyjna, z rabatem sięgającym 13 tys. złotych.

W skład obu wariantów wchodzą m.in. 17-calowe aluminiowe felgi, system kamer 360 stopni, system rozpoznawania znaków drogowych, ładowarka indukcyjna, system monitorowania martwego pola w lusterkach zewnętrznych, podgrzewane fotele i kierownica, aktywny tempomat, a także liczne systemy wspomagania parkowania. Droższa wersja jest rzecz jasna ulepszona o kilka drobnych elementów kosmetycznych, takich jak sportowe nakładki na pedały.

Niech was jednak nie dziwi bogate wyposażenie tego modelu – hybryda jest bowiem dostępna w dwóch najwyższych wyposażenia. W ofercie są bowiem jeszcze trzy inne wersje wyposażenia dostępna dla Colta z wolnossącym silnikiem 1.0 o mocy 66 KM (od 72 990 zł) i z silnikiem 1.0 Turbo 91 KM (od 73 790 zł).