Toyota C-HR+ to w pełni elektryczny crossover w stylistyce coupé, który uzupełnia ofertę Toyoty pomiędzy hybrydowym C-HR a większym bZ4X. Ma charakterystyczną, opadającą linię dachu i ostro zarysowany przód z wąskimi reflektorami. Dane techniczne Toyoty C-HR+ prezentują się następująco. Długość wynosi 4530 mm, szerokość 1870 mm, wysokość 1595 mm, a rozstaw osi 2750 mm. Zwisy mają odpowiednio 870 mm z przodu i 910 mm z tyłu. Pojemność bagażnika Toyoty C-HR+ wynosi 416 litrów, a w wersji z nagłośnieniem JBL – 408 litrów.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Toyota bZ4X 2026. Wersje, napędy, ceny. Co można kupić?
Toyota C-HR+ 2026 – napędy
Toyota C-HR+ jest dostępna z trzema napędami elektrycznymi i dwoma akumulatorami. Mniejszy ma pojemność 57,7 kWh brutto (54 kWh netto), a większy 77 kWh brutto (72 kWh netto). We wszystkich przypadkach są to baterie litowo-jonowe.
Podstawą jest napęd 167 KM (123 kW) z jednym silnikiem na przedniej osi o mocy 124 kW i momencie obrotowym 269 Nm. Współpracuje on z mniejszym akumulatorem 57,7 kWh. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 8,4 s, a prędkość maksymalna wynosi 140 km/h. Warto pamiętać, że ta odmiana nie ma homologacji do holowania przyczepy.
Drugą propozycją jest napęd 224 KM z większą baterią. Moc wynosi tu 224 KM (165 kW), moment obrotowy 269 Nm, a napęd nadal trafia na przednie koła. Sprint do setki trwa 7,3 s, a prędkość maksymalna to 160 km/h. Ta wersja może holować przyczepę o masie do 750 kg (z hamulcem i bez).
Na szczycie gamy stoi napęd 343 KM 4×4. Do przedniego silnika o mocy 167 kW dochodzi tylny o mocy 88 kW i momencie obrotowym 170 Nm, co daje łącznie 343 KM (252 kW). Taka C-HR+ przyspiesza do 100 km/h w 5,2 s i osiąga 180 km/h. Jest też najlepsza do holowania: uciągnie przyczepę z hamulcem o masie do 1500 kg, a bez hamulca – 750 kg.
Jeśli chodzi o ładowanie Toyoty C-HR+, każda wersja może korzystać z szybkich ładowarek DC o mocy do 150 kW. Uzupełnienie energii od 10 do 80% trwa wtedy około 28 minut. Przy prądzie przemiennym czas zależy od akumulatora i ładowarki pokładowej:
- 167 KM, ładowarka 11 kW – od 10 do 100% w ok. 5,5 h;
- 224 KM, ładowarka 11 kW – od 10 do 100% w ok. 7 h;
- 343 KM 4×4, ładowarka 22 kW – od 10 do 100% w ok. 3,5 h.
Zasięg i zużycie energii
Ile wynosi zasięg Toyoty C-HR+? Poniżej znajdziecie średnie dane według procedury WLTP. Pamiętajcie, że w praktyce na wynik wpływają m.in. temperatura, prędkość i obciążenie auta:
- napęd 167 KM 57,7 kWh 4×2 – 458 km, zużycie energii 13,4 kWh/100 km;
- napęd 224 KM 77 kWh 4×2 – 560-607 km, zużycie energii 13,4-14,6 kWh/100 km;
- napęd 343 KM 77 kWh 4×4 – 501-507 km, zużycie energii 15,5-15,7 kWh/100 km.
Najdalej pojedzie więc przednionapędowa wersja 224 KM, która według WLTP przekracza 600 km na jednym ładowaniu. Za oszczędność energii odpowiada również standardowa pompa ciepła oraz łopatki do regulacji poziomu rekuperacji przy kierownicy. Toyota daje na akumulator trakcyjny 8 lat gwarancji z limitem 160 000 km. W ramach programu Battery Care, po corocznej kontroli kondycji baterii, gwarancję można przedłużać nawet do 10 lat lub 1 000 000 km.

Fot. Toyota
Toyota C-HR+ 2026 – wersje wyposażenia
Toyota C-HR+ jest dostępna w dwóch wersjach wyposażenia: Style i Executive. Style można łączyć z napędami 167 KM i 224 KM, a Executive jest oferowana wyłącznie z napędem 343 KM 4×4.
Już podstawowa wersja Style jest bardzo dobrze wyposażona. Standardem jest dwustrefowa klimatyzacja automatyczna, podgrzewane przednie fotele i podgrzewana kierownica obszyta skórą syntetyczną. Fotel kierowcy ma elektryczną regulację podparcia odcinka lędźwiowego. Tapicerka łączy materiał ze skórą syntetyczną w kolorze czarnym. Na liście są też bezkluczykowy dostęp do auta, dwie ładowarki indukcyjne do smartfonów, nastrojowe oświetlenie LED wnętrza oraz podwójna podłoga bagażnika. W wersji z akumulatorem 77 kWh dochodzą elektrycznie unoszona klapa bagażnika i przyciemniane tylne szyby.
Z zewnątrz uwagę zwracają reflektory w technologii Matrix LED z adaptacyjnymi światłami drogowymi, tylne lampy LED i czarna antena typu płetwa rekina. Standardem są 18-calowe felgi aluminiowe z oponami 235/60 R18 i aerodynamicznymi nakładkami.
Pakiet multimedialny stanowi 14-calowy ekran dotykowy HD systemu Toyota Smart Connect+ z inteligentnym asystentem głosowym i nawigacją Connected (z trybem offline i 4-letnim okresem próbnym transmisji danych). W standardzie są też Apple CarPlay i Android Auto, 7-calowy wyświetlacz wskaźników, cztery porty USB-C (dwa z przodu i dwa z tyłu) oraz sześć głośników.
Bogata jest także lista systemów bezpieczeństwa. W ramach pakietu Toyota T-Mate standardem są m.in.:
- układ wczesnego reagowania (PCS) z wykrywaniem pieszych, rowerzystów i motocyklistów;
- inteligentny tempomat adaptacyjny (iACC);
- asystent utrzymania pasa ruchu (LTA) i rozpoznawanie znaków drogowych (RSA);
- monitor martwego pola (BSM) i ostrzeganie o ruchu poprzecznym z tyłu z automatycznym hamowaniem (RCTAB);
- kamera cofania oraz czujniki parkowania z przodu i z tyłu;
- asystent bezpiecznego wysiadania (SEA);
- kamera monitorująca kierowcę (DMC);
- układ awaryjnego zatrzymania pojazdu (EDSS) i system eCall.
Na pokładzie znajdziemy też komplet poduszek powietrznych, w tym centralną pomiędzy przednimi fotelami i kolanową dla kierowcy.
Najbogatsza jest topowa wersja Executive. W stosunku do Style otrzymujemy m.in.:
- 20-calowe felgi aluminiowe z oponami 235/50 R20;
- tapicerkę zamszowo-skórzaną (materiały syntetyczne) w kolorze czarnym lub jasnoszarym;
- elektryczną regulację fotela kierowcy;
- podgrzewaną przednią szybę i spryskiwacze reflektorów;
- dach w kolorze fortepianowej czerni;
- oświetlenie przestrzeni wokół przednich drzwi;
- system kamer 360 stopni (PVM);
- zaawansowanego asystenta parkowania Toyota Teammate Advanced Park;
- asystenta zmiany pasa (LCA) i ostrzeganie o ruchu poprzecznym z przodu (FCTA);
- ładowarkę pokładową AC o mocy 22 kW.

Fot. Toyota
Wyposażenie opcjonalne, dostępne kolory
Toyota podchodzi do wyposażenia inaczej niż wielu konkurentów. Zamiast długiej listy opcji fabrycznych, większość wyposażenia jest przypisana do wersji, a dodatki zebrano w dwóch pakietach. Style ma 18-calowe felgi i czarną tapicerkę materiałowo-skórzaną, a Executive – 20-calowe felgi i tapicerkę zamszowo-skórzaną w kolorze czarnym lub jasnoszarym.
W standardzie, bez dopłaty, dostajemy też akcesoria o wartości 3 200 zł (Style) lub 3 700 zł (Executive). To welurowe dywaniki, nakrętki zabezpieczające do kół oraz trójfazowy kabel do ładowania z pokrowcem. W wersji Executive dochodzi do tego wykładzina bagażnika.
Toyota C-HR+ jest dostępna w dziewięciu wariantach kolorystycznych, przy czym inne lakiery przewidziano dla każdej wersji. Toyota C-HR+ – kolory lakieru i ceny:
- Style: metalizowany 218 Attitude Black – bez dopłaty;
- Style: metalizowane 1H5 Manhattan Grey i 6Y1 Mineral Mist – 2 500 zł;
- Style: perłowy 089 Platinum White Pearl i specjalny 4Z3 Volcano Orange – 3 500 zł;
- Executive: dwukolorowe nadwozia z czarnym dachem Attitude Black (2YY Manhattan Grey, 2PS Platinum White Pearl, M66 Mineral Mist i M67 Volcano Orange) – bez dopłaty.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Toyota RAV4 2026. Wersje wyposażenia, silniki, ceny. Hybryda i plug-in – wszystko, co powinniście wiedzieć
Pakiety i akcesoria w Toyocie C-HR+
Dodatkowe pakiety i akcesoria obejmują kilka aspektów. Poniżej wybraliśmy najciekawsze z nich:
- Pakiet Dynamic (3 000 zł, tylko Style z napędem 224 KM). Zawiera 20-calowe felgi aluminiowe z aerodynamicznymi nakładkami, nakładki progowe, ozdobne listwy boczne i listwę na klapę bagażnika;
- Pakiet VIP (6 000 zł, tylko Executive). Zawiera dach panoramiczny i system audio JBL z dziewięcioma głośnikami;
- Pakiet holowniczy (3 500 zł z montażem, Style 224 KM i Executive). Zawiera hak holowniczy wypinany pionowo i 13-pinową wiązkę elektryczną;
- Ładowarka Toyota HomeCharge 22 kW (4 200 zł). Trójfazowy wallbox z kablem o długości 5 m;
- Pakiet Protection (700 zł). Zawiera przednie i tylne osłony przeciwbłotne oraz wykładzinę ochronną tylnych siedzeń;
- Zabezpieczenie antykradzieżowe Meta System lub Vodafone Pro (890 zł zamiast 2 490 zł). Systemy z dodatkowymi modułami blokad, obsługiwane pilotem;
- Zestaw kosmetyków Toyota Car Care (190 zł) i pakiet bezpieczeństwa z apteczką i kamizelką (59 zł).
Ciekawie wygląda też oferta kół i bagażników. Komplet kół zimowych z oponami Yokohama kosztuje 9 200 zł w rozmiarze 18 cali i 13 500 zł w rozmiarze 20 cali. Bagażnik dachowy to wydatek 1 900 zł, a boksy dachowe Toyoty kosztują od 3 300 zł (rozmiar M) przez 3 700 zł (L) i 4 200 zł (XL) do 5 200 zł (Alpine). Po aktywacji aplikacji MyToyota kupujący otrzymuje bon o wartości 1 000 zł na oryginalne akcesoria Toyoty lub komplet kół zimowych.

Fot. Toyota
Toyota C-HR+ 2026 – ceny w Polsce
Cennik Toyoty C-HR+ w Polsce obowiązuje od 1 września 2026 roku i dotyczy aut z roku produkcji 2027. Najtańsza C-HR+ Style z napędem 167 KM i akumulatorem 57,7 kWh kosztuje 165 900 zł. Co ciekawe, za 22 000 zł więcej dostajemy nie tylko mocniejszy napęd, ale przede wszystkim większy akumulator i zasięg wyższy o ponad 100 km. Poniżej znajdziecie wszystkie ceny Toyoty C-HR+:
- napęd elektryczny 167 KM 57,7 kWh 4×2 – Style 165 900 zł;
- napęd elektryczny 224 KM 77 kWh 4×2 – Style 187 900 zł;
- napęd elektryczny 343 KM 77 kWh 4×4 – Executive 215 900 zł.
Toyota C-HR+ jest objęta 3-letnią gwarancją fabryczną z limitem 100 000 km oraz 8-letnią gwarancją na akumulator trakcyjny z limitem 160 000 km.
