Czego szukasz?

motopass.plmotopass.pl

Nowe

Sprzedaż Tesli w III kwartale 2022 r. Rekord, ale poniżej szacunków

Amerykański producent samochodów elektrycznych Tesla dostarczył klientom w trzecim kwartale rekordową liczbę 343 830 pojazdów. W porównaniu do drugiego kwartału sprzedaż wzrosła o 35 proc.

tesla salon
Fot. Tesla

Poniżej oczekiwań

Wynika to z danych publikowanych przez firmę na swojej stronie internetowej. Jednak dostawy w trzecim kwartale nie spełniły oczekiwań analityków, które według ankiety przeprowadzonej przez Refinitiv wynosiły średnio ponad 359 000 pojazdów.

Producent samochodów, kierowany przez przedsiębiorcę Elona Muska, wskazał w raporcie, że wraz z ciągłym wzrostem produkcji napotyka coraz większe problemy logistyczne w transporcie wyprodukowanych samochodów do klientów. Ponadto niektórzy analitycy ostrzegają, że spowolnienie w gospodarce światowej może mieć negatywny wpływ na popyt.

„Kwestie gospodarcze nadal mają przede wszystkim logistyczny wpływ na Teslę. Myślę jednak, że istnieją również pewne problemy po stronie popytu” – powiedział Reuterowi analityk Wedbush Securities, Dan Ives. „Ciemne chmury zbierają się nad sektorem motoryzacyjnym. A Tesla nie jest na nie odporna” – dodał.

Zobacz także:  Renault Twingo zostało wprowadzone 30 lat temu. Przestrzeń w miniaturowym opakowaniu

Zwiększenie produkcji

Tesla zwiększyła produkcję do 369.923 aut w trzecim kwartale z 258 580 w drugim kwartale, kiedy to produkcja została zakłócona przez tymczasowe zawieszenie fabryki w Szanghaju z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem. „Wraz ze wzrostem wielkości naszej produkcji coraz trudniej jest zabezpieczyć zdolność do transportu pojazdów” – powiedział producent samochodów. Spółka opublikuje wyniki finansowe za III kwartał 19 października.

Długoterminowym celem Tesli jest zwiększenie dostaw do klientów średnio o 50 procent rocznie. Aby osiągnąć ten cel w tym roku, producent samochodów musi dostarczyć klientom około 495 000 samochodów w czwartym kwartale, wskazał The Wall Street Journal. Spółce może nie pomagać ostatnia działalność Elona Muska, który rozsiewa rosyjską narrację na temat wojny w Ukrainie na Twitterze.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Zobacz także

Eksploatacja

Ludzie zwykle interesują się chłodzeniem silnika dopiero wtedy, gdy na desce rozdzielczej zapala się czerwona lampka ostrzegawcza, której towarzyszy groźny sygnał dźwiękowy. Mimo to...

Używane

Peugeot 5008 był popularnym wyborem dla flot lub osób prywatnych, które chciały mieć przestronny, siedmiomiejscowy samochód z dawką polotu. O dziwo jednak okazało się,...

Nowe

W życiu modeli klasy A i klasy B niemieckiego producenta samochodów Mercedes-Benz przyszedł czas na drobną modernizację. Dyskretny wygląd dotyczył zarówno wyglądu zewnętrznego, jak...

Używane

Francuzi, podobnie jak Włosi po II wojnie światowej, byli ekspertami od małych samochodów, które mimo swoich skromnych rozmiarów były w stanie zaspokoić większość potrzeb...