Czego szukasz?

motopass.plmotopass.pl

Nowe

Nowe Maserati GranCabrio pojawi się w przyszłym roku. Będzie V6 i silnik elektryczny

Nowa generacja Maserati GranCabrio będzie powielać gamę GranTurismo, co powinno zapewnić jej uprzywilejowaną pozycję na rynku.

nowe maserati grancabrio
Fot. Maserati

Technicznie jak GranTurismo

Niedawno zaprezentowane Maserati GranTurismo otrzyma w przyszłym roku rodzeństwo z otwartym nadwoziem, tradycyjnie nazwane GranCabrio. Technicznie nowość powinna powielać GranTurismo, co powinno zapewnić jej dość specyficzną pozycję na rynku, o czym w rozmowie z Autocar wspomniał Massimo Capaldi, szef produktu marki.

Rzeczywiście, oprócz doładowanego silnika V6 Nettuno, zaczerpniętego z MC20, GranCabrio będzie również oferował czysto elektryczny układ napędowy, zaczerpnięty z pierwszego produkcyjnego samochodu elektrycznego marki, Maserati GranTurismo Folgore. Będzie to więc najwyraźniej pierwsze na rynku czysto elektryczne GT z otwartym dachem.

Cena oczywiście premium

Po wprowadzeniu na rynek GranCabrio będzie pozycjonowany w ofercie marki powyżej GranTurismo, co powinno znaleźć odzwierciedlenie w jego cenie premium. Według Capaldiego, nowe Maserati powinno być bezpośrednim konkurentem np. dla Bentleya Continental GT Convertible.

Zobacz także:  DS 4 już wkrótce będzie dostępny w nowym wyposażeniu. Hybryda będzie miała większy zasięg

Nie mamy jeszcze więcej szczegółów na temat tego modelu, ale można bezpiecznie założyć, że podobnie jak właściwe GT, GranCabrio będzie oferować czteromiejscowy układ kabiny. Nacisk na lekkość i tradycję może więc sugerować, że rozsuwany dach będzie płócienny.

W sprawie układów napędowych możemy przypomnieć, że 3,0-litrowy podwójnie turbodoładowany silnik Nettuno V6 będzie dostępny w dwóch wersjach wydajnościowych. Bazowa wersja Modena będzie oferować 365 kW i 600 Nm momentu obrotowego, natomiast topowa wersja Trofeo – 410 kW i 650 Nm momentu obrotowego.

Będzie też elektryk

W pełni elektryczna wersja GranTurismo Folgore wyposażona jest w parę silników elektrycznych o łącznej mocy 560 kW i momencie obrotowym do 1350 Nm. Potrafi rozpędzić się do 60 w zaledwie 2,7 sekundy. W przypadku cięższego kabrioletu spodziewamy się jednak nieco gorszych czasów.

Premiera GranCabrio spodziewana jest w drugiej połowie przyszłego roku, kiedy to marka powinna wprowadzić również czysto elektryczną wersję Grecale. Do końca przyszłego roku marka powinna mieć w ofercie trzy samochody elektryczne.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Zobacz także

Eksploatacja

Ludzie zwykle interesują się chłodzeniem silnika dopiero wtedy, gdy na desce rozdzielczej zapala się czerwona lampka ostrzegawcza, której towarzyszy groźny sygnał dźwiękowy. Mimo to...

Używane

Peugeot 5008 był popularnym wyborem dla flot lub osób prywatnych, które chciały mieć przestronny, siedmiomiejscowy samochód z dawką polotu. O dziwo jednak okazało się,...

Nowe

W życiu modeli klasy A i klasy B niemieckiego producenta samochodów Mercedes-Benz przyszedł czas na drobną modernizację. Dyskretny wygląd dotyczył zarówno wyglądu zewnętrznego, jak...

Używane

Francuzi, podobnie jak Włosi po II wojnie światowej, byli ekspertami od małych samochodów, które mimo swoich skromnych rozmiarów były w stanie zaspokoić większość potrzeb...