Czego szukasz?

motopass.plmotopass.pl

Nowe

Produkcja Forda GT dobiega końca. Seria LM przypomina wyścigowe sukcesy

Powoli, ale pewnie zbliża się koniec produkcji supersportowego Forda GT. Najnowsza edycja specjalna upamiętnia wyścigowe osiągnięcia modelu i będzie produkowana w limitowanych ilościach.

ford gt lm 2022
Fot. Ford

Kolejna seria specjalna

Produkcja Forda GT dobiega końca, a producent prezentuje ostatnią edycję specjalną. Ford GT LM Edition nawiązuje do zwycięstwa w Le Mans 2016, gdzie wyścigowa wersja modelu dominowała w swojej klasie. Przygotowywana jest specyficzna kolorystyka zewnętrza i wnętrza, a także nowe detale.

Nadwozie wyścigowego specjalnego zostało wykonane w 2016 roku w połączeniu kolorów niebieskiego, czerwonego i białego. Specjalna edycja LM samochodu produkcyjnego jest pomalowana na kolor płynnego srebra, który jest uzupełniony niebieskimi lub czerwonymi detalami, nawiązującymi do zwycięskiego samochodu. Wybór pomiędzy niebieskim a czerwonym należy do klienta.

Części zewnętrzne pomalowane na wybrany kolor będą miały widoczną strukturę włókna węglowego. Należą do nich przedni splitter, progi boczne, tylny dyfuzor, detale w lusterkach zewnętrznych i listwy pokrywy komory silnika. Ford GT LM Edition jest wyposażony w 20-calowe karbonowe koła z tytanowymi śrubami, za którymi kryją się hamulce z pomalowanymi na czarno zaciskami. Na potrzeby edycji specjalnej opracowano nowe końcówki wydechu, wyprodukowane metodą druku 3D z tytanu.

Zobacz także:  Zasypianie za kierownicą. Jak go uniknąć? Kawa nie jest wszechmocna

Ciekawe wnętrze

Kolor wybrany dla detali zewnętrznych znajduje odzwierciedlenie również we wnętrzu. Poza detalami, najważniejszy jest kolor poszycia fotela kierowcy – będzie on pokryty niebieską lub czerwoną Alcantarą, natomiast fotel pasażera zawsze będzie pokryty czarną Alcantarą. Ale zostanie uzupełniony przeszyciami w kolorze pokrowca fotela kierowcy.

Ciekawa jest również tabliczka na desce rozdzielczej, przedstawiająca m.in. sylwetkę wyścigowego samochodu oraz nazwę edycji specjalnej. Dlaczego jest interesująca? Wykonany jest z wału korbowego wyścigowego Forda GT, który zajął trzecie miejsce w Le Mans 2016. Wał korbowy został sproszkowany na proszek, z którego następnie metodą druku 3D wytwarzana jest tabliczka do edycji LM.

Ford zbuduje tylko 20 jednostek GT w tej specjalnej edycji LM. Dostawy do klientów rozpoczną się jesienią, a produkcja GT jako takiego zakończy się pod koniec tego roku. W sumie wyprodukowanych zostanie obiecanych wcześniej 1350 egzemplarzy.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Zobacz także

Eksploatacja

Ludzie zwykle interesują się chłodzeniem silnika dopiero wtedy, gdy na desce rozdzielczej zapala się czerwona lampka ostrzegawcza, której towarzyszy groźny sygnał dźwiękowy. Mimo to...

Używane

Peugeot 5008 był popularnym wyborem dla flot lub osób prywatnych, które chciały mieć przestronny, siedmiomiejscowy samochód z dawką polotu. O dziwo jednak okazało się,...

Nowe

W życiu modeli klasy A i klasy B niemieckiego producenta samochodów Mercedes-Benz przyszedł czas na drobną modernizację. Dyskretny wygląd dotyczył zarówno wyglądu zewnętrznego, jak...

Używane

Francuzi, podobnie jak Włosi po II wojnie światowej, byli ekspertami od małych samochodów, które mimo swoich skromnych rozmiarów były w stanie zaspokoić większość potrzeb...