Czego szukasz?

Nowe

Produkcja Forda GT dobiega końca. Seria LM przypomina wyścigowe sukcesy

Powoli, ale pewnie zbliża się koniec produkcji supersportowego Forda GT. Najnowsza edycja specjalna upamiętnia wyścigowe osiągnięcia modelu i będzie produkowana w limitowanych ilościach.

ford gt lm 2022
Fot. Ford

Kolejna seria specjalna

Produkcja Forda GT dobiega końca, a producent prezentuje ostatnią edycję specjalną. Ford GT LM Edition nawiązuje do zwycięstwa w Le Mans 2016, gdzie wyścigowa wersja modelu dominowała w swojej klasie. Przygotowywana jest specyficzna kolorystyka zewnętrza i wnętrza, a także nowe detale.

Nadwozie wyścigowego specjalnego zostało wykonane w 2016 roku w połączeniu kolorów niebieskiego, czerwonego i białego. Specjalna edycja LM samochodu produkcyjnego jest pomalowana na kolor płynnego srebra, który jest uzupełniony niebieskimi lub czerwonymi detalami, nawiązującymi do zwycięskiego samochodu. Wybór pomiędzy niebieskim a czerwonym należy do klienta.

Części zewnętrzne pomalowane na wybrany kolor będą miały widoczną strukturę włókna węglowego. Należą do nich przedni splitter, progi boczne, tylny dyfuzor, detale w lusterkach zewnętrznych i listwy pokrywy komory silnika. Ford GT LM Edition jest wyposażony w 20-calowe karbonowe koła z tytanowymi śrubami, za którymi kryją się hamulce z pomalowanymi na czarno zaciskami. Na potrzeby edycji specjalnej opracowano nowe końcówki wydechu, wyprodukowane metodą druku 3D z tytanu.

Zobacz także:  Zasypianie za kierownicą. Jak go uniknąć? Kawa nie jest wszechmocna

Ciekawe wnętrze

Kolor wybrany dla detali zewnętrznych znajduje odzwierciedlenie również we wnętrzu. Poza detalami, najważniejszy jest kolor poszycia fotela kierowcy – będzie on pokryty niebieską lub czerwoną Alcantarą, natomiast fotel pasażera zawsze będzie pokryty czarną Alcantarą. Ale zostanie uzupełniony przeszyciami w kolorze pokrowca fotela kierowcy.

Ciekawa jest również tabliczka na desce rozdzielczej, przedstawiająca m.in. sylwetkę wyścigowego samochodu oraz nazwę edycji specjalnej. Dlaczego jest interesująca? Wykonany jest z wału korbowego wyścigowego Forda GT, który zajął trzecie miejsce w Le Mans 2016. Wał korbowy został sproszkowany na proszek, z którego następnie metodą druku 3D wytwarzana jest tabliczka do edycji LM.

Ford zbuduje tylko 20 jednostek GT w tej specjalnej edycji LM. Dostawy do klientów rozpoczną się jesienią, a produkcja GT jako takiego zakończy się pod koniec tego roku. W sumie wyprodukowanych zostanie obiecanych wcześniej 1350 egzemplarzy.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *