Czego szukasz?

motopass.plmotopass.pl

Nowe

DS 4 już wkrótce będzie dostępny w nowym wyposażeniu. Hybryda będzie miała większy zasięg

Francuski producent samochodów premium DS Automobiles przygotował kilka nowości dla modelu DS 4 hatchback, przede wszystkim zmienioną gamę wyposażenia oraz poprawiony zasięg wersji hybrydowej plug-in.

ds 4 nowe wyposażenie
Fot. DS

DS 4 to rynkowa nowość

Obecna generacja hatchbacka DS 4 została zaprezentowana na początku ubiegłego roku, a na rynku polskim pojawiła się dopiero na początku bieżącego roku, ale producent samochodów już wprowadza ulepszenia do modelu. Oprócz nowej, najwyższej wersji wykończeniowej Opéra, w wersji hybrydowej plug-in zwiększono zasięg elektryczny.

Podobnie jak inne modele DS, nowy DS 4 otrzyma topowe wykończenie Opéra, które będzie dostępne zarówno dla standardowego hatchbacka, jak i wersji Cross. Tapicerka siedzeń czerpie inspirację z wyglądu paska od zegarka, przy czym wybrano skórę Nappa w kolorze Criollo Brown. Ponadto przednie fotele są nie tylko podgrzewane, ale także wentylowane i oferują funkcję masażu.

Jako właściwa czołówka, Opéra oferuje bogate wyposażenie podstawowe. Znajdziemy tu na przykład zawieszenie DS Active Scan Suspension, otwierany szyberdach, elektryczną klapę tylną z obsługą bezdotykową, laminowane szyby boczne, bezprzewodowe ładowanie smartfonów i aluminiowe pedały.

Ciekawe opcje za dopłatą

Za dopłatą dostępny jest pakiet DS Drive Assist 2.0, którego nowe funkcje obejmują półautomatyczną zmianę pasa ruchu – między prędkościami 70 a 180 km/h wystarczy zasygnalizować samochodowi kierunkowskazem z boku pas, na który chcemy się zmienić, a on zrobi resztę.

Pozostałe wyposażenie również uległo niewielkim zmianom. Na przykład modele Performance Line i Performance Line+ mają teraz czarne napisy i logo na nadwoziu, a także czarne wstawki z nową teksturą u dołu drzwi bocznych.

Zobacz także:  Wycieraczki zawdzięczamy... kobietom. Czego jeszcze o nich nie wiecie?

Wykończenia Bastille i Bastille+ łączą się w jedno, nazwane tylko Bastille. Nowe elementy to m.in. przedni grill w kolorze czarnym z chromowanymi detalami, chromowana listwa z tyłu i dyfuzor w kolorze czarnym z połyskiem. We wnętrzu znajdziemy nowy wystrój imitujący rybią łuskę w kolorze czarnym Basalt, oświetlenie ambientowe i zamkniętą konsolę środkową. Tylne wyloty wentylacyjne zawierają teraz dwa porty USB.

Modyfikacje wersji hybrydowych

Hybryda plug-in E-Tense 225 o mocy 165 kW (225 KM) została zmodyfikowana oprogramowaniem, dzięki któremu według metodologii WLTP na samej energii elektrycznej pokonuje teraz do 62 kilometrów. Do tej pory hybrydowy DS 4 pokonywał w cyklu mieszanym maksymalnie 55 kilometrów, co stanowi poprawę o prawie 13 procent.

Polskie ceny nie są jeszcze znane, ale na rodzimym rynku francuskim trim Opéra można kupić za co najmniej 47 450 euro, natomiast Cross Opéra kosztuje co najmniej 48 050 euro. Francuscy klienci za DS 4 E-Tense 225 w podstawowym wykończeniu Bastille zapłacą 41 100 euro.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Zobacz także

Eksploatacja

Ludzie zwykle interesują się chłodzeniem silnika dopiero wtedy, gdy na desce rozdzielczej zapala się czerwona lampka ostrzegawcza, której towarzyszy groźny sygnał dźwiękowy. Mimo to...

Używane

Peugeot 5008 był popularnym wyborem dla flot lub osób prywatnych, które chciały mieć przestronny, siedmiomiejscowy samochód z dawką polotu. O dziwo jednak okazało się,...

Nowe

W życiu modeli klasy A i klasy B niemieckiego producenta samochodów Mercedes-Benz przyszedł czas na drobną modernizację. Dyskretny wygląd dotyczył zarówno wyglądu zewnętrznego, jak...

Używane

Francuzi, podobnie jak Włosi po II wojnie światowej, byli ekspertami od małych samochodów, które mimo swoich skromnych rozmiarów były w stanie zaspokoić większość potrzeb...